Czy warto inwestować w sztabki srebra?

Najczęściej sztabka kojarzy się ze złotem. Warto jednak wskazać, że nie jest ono jedynym kruszcem stosowanym w celach inwestycyjnych. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się srebro. Czy to dobry wybór dla inwestora? Kruszce powalają na przyszłościowe ulokowanie pieniędzy. Dzięki nim można skutecznie pomnażać je w dłuższej perspektywie czasowe, ale również dają one szansę na szybki zarobek, gdy uda się kupić je w niskiej cenie i odsprzedać drożej. Zarabia się wtedy na różnicach kursowych, które zmieniają się każdego dnia.

Sztabki inwestycyjne – nie tylko ze złota

Jednym z najpopularniejszych sposobów inwestowania w kruszce jest kupowanie sztabek. Sztabki to czysty kruszec oferowany w różnych gramaturach, na przykład 1 grama, 10 gramów, 1 uncji. Umieszczone są w ochronnych opakowaniach – etui, na których znajduje się informacja o producencie sztabki oraz o jej gramaturze. wykle sztabki oferowane są jako złote, lecz warto wskazać, że nie są one jedynym produktem inwestycyjnym dostępnym na rynku. Alternatywa to sztabka srebra – wykonana w całości z tego materiału, który także notowany jest na międzynarodowych giełdach.

Inwestowanie w srebro – czy warto?

Obecnie inwestowanie w srebro jest coraz bardziej popularne. O jego powodzeniu decyduje przy tym kilka czynników. Przede wszystkim sztabka srebra jest tańsza niż sztabka złota o takiej samej gramaturze, dlatego jest to dobra propozycja dla osób początkujących, które nie dysponują jeszcze sporą sumą na inwestycje. Poza tym, podobnie jak w przypadku złota, srebro również ma bardzo wysoki potencjał inwestycyjny. Pomimo krótkookresowych wahań jego cena utrzymuje się na stale rosnącym poziomie, więc jest to dobra propozycja dla osób poszukujących długookresowych inwestycji. Inwestor może zdecydować się tylko na srebro lub może dokupić je jako forma dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego. Dzięki temu może on uzyskać jeszcze lepsze wyniki swojej inwestycji w okresach znacznych zmian.

Gdzie kupować srebrne sztabki inwestycyjne?

Obecnie sztabka srebra nie jest trudna w zakupie – tego typu oferty można znaleźć obecnie w praktycznie każdej mennicy oraz w sklepach numizmatycznych prowadzących sprzedaż sztabek. Warto pamiętać o tym, aby swoje zakupy zrobić w sprawdzonym sklepie, który ma wiele pozytywnych opinii od klientów i cieszy się ich dużym zaufaniem. Inwestycje w kruszce pociągają często spore wydatki, dlatego warto mieć pewność, że za wpłacone pieniądze otrzyma się pełnowartościowy towar. Stąd najlepiej unikać kupowania sztabek z niepewnego źródła – na aukcjach, przez ogłoszenia.