Druk wielkoformatowy Gliwice

Mapy, plakaty, plany budowlane, plansze pomocnicze do wykładów i spotkań, własnoręcznie zaprojektowane planery i kalendarze na ściany w biurach i domach, kolorowanki. Druk wielkoformatowy z każdym dniem znajduje coraz więcej zastosowań w codziennym życiu. Choć jeszcze kilka lat temu użytkowanie plotera kojarzyło się wyłącznie z firmami z branży budowlanej, obecnie po druk wielkoformatowy sięga wiele osób powiązanych z kompletnie odmiennymi dziedzinami.

Czym jest druk wielkoformatowy?

Jako druk wielkoformatowy rozumie się technologię drukowania cyfrowego do zagospodarowania dużych powierzchni jak np. billboard, szyld, plakat itp. Druk taki może być realizowany zarówno na papierze (jak w przypadku wcześniej wspomnianych planów i map), ale także na folii czy też materiale banerowym. Druk wielkoformatowy wykorzystywany jest nie tylko w branży budowlano-projektowej (plany budowlane domów, dróg, rzuty z planami instalacyjnymi, mapy geodezyjne), ale także reklamie czy codziennym użytku – jak wspomniane już zastosowanie w pedagogice (wielkoformatowe plansze do kolorowania dla dzieci w np. grupach przedszkolnych, podczas zajęć grupowych) i biznesie (planery, plansze, tabele).

Druk wielkoformatowy – zastosowanie

Druk wielkoformatowy odbywa się przeważnie na zasadzie doboru odpowiedniej szerokości (fabryczna szerokość rolki papieru od krawędzi kartki A4, przez typowe szerokości jak format A2, A1, A0 itp.) względem długości, której ograniczenia wiążą się jedynie z długością rolki nośnika (w przypadku papieru jest to długość około 15 metrów). W naszej firmie kompleksowo zajmujemy się doborem odpowiedniego formatu na potrzeby realizacji danego projektu, chętnie doradzimy także w kwestii dopasowania najbardziej korzystnego nakładu. Ten z kolei jest dopasowywany w zależności od wspomnianej szerokości – to u nas ustalimy układ druku tak, aby cena wykonanej usługi była dla klienta najkorzystniejsza.

Pomoc w wyborze nakładu i formatu

Zajmujemy się drukiem zarówno w ilościach przemysłowych jak i dla klientów indywidualnych przy pojedynczych realizacjach.

Druk wielkoformatowy jest technologią, którą można także znaleźć pod nazwami druku solwentowego oraz druku lateksowego. Każda z tych nazw odnosi się do czynności, którymi się zajmujemy i które wykonamy z najwyższą dbałością o szczegóły i jakość usługi.