Rozwód z orzekaniem o winie – ważny dobry prawnik

Małżonkowie mogą rozwieść się z orzekaniem o winie lub też bez orzekania o winie. Ten drugi typ rozwodu orzekany jest częściej. Można uzyskać go znacznie szybciej. W określonych przypadkach małżonek planujący rozwód decyduje się jednak na orzekanie o winie. Wówczas warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy prawnika. 

Kiedy warto wybrać rozwód z orzekaniem o winie?

Rozwód z orzekaniem o winie jest rozwodem trudniejszym oraz bardziej czasochłonnym. W jego przypadku konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej sprawy dowodowej i rozpatrzenie winy przez sąd. Na rozwód z orzekaniem o winie najczęściej decydują się ci małżonkowie, którzy czują się poszkodowani w wyniku działań partnera albo partnerki. Przyczyną takiego rozwodu mogą być między innymi:

  • zdrada
  • porzucenie
  • przemoc
  • alkoholizm
  • rażący stosunek do członków rodziny

Wówczas rozwód z orzekaniem o winie pomoże w uzyskaniu sprawiedliwości tej osobie, która została poszkodowana przez swojego małżonka. Dodatkowo, rozwód ten może stać się podstawą do uzyskania alimentów dla byłego małżonka.

Jak skutecznie wziąć rozwód z orzekaniem o winie?

Rozwód z orzekaniem o winie jest bardziej skomplikowany niż rozwód bez orzekania o winie. Wynika to, jak zostało zaznaczone wcześniej, z konieczności rozpatrzenia dowodów przed sąd. To oznacza, że rozwód ten może trwać od pół roku do nawet około 1-2 lat. Aby rozwód z orzekaniem o winie przyniósł oczekiwane efekty, warto skorzystać wówczas z fachowej pomocy, jaką może zagwarantować dobry prawnik Radom to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z tego typu usług prawnych. Prawnik specjalizujący się w rozwodach może pomóc swojemu klientowi w przygotowaniu pozwu rozwodowego, który następnie wymaga złożenia do sądu. Może on również reprezentować go podczas rozpraw sądowych. Dodatkowo, prawnik może pomóc w uzyskaniu opieki nad dzieckiem, alimentów na dziecko oraz dla małżonka, a także przy podziale majątku. Adresy prawników oferujących usługi tego typu w mieście Radom można znaleźć już teraz przez internet.