Schody z kamienia? Postaw na granit! Sprawdzi się we wnętrzu i na zewnątrz

Schody można wykonać z wielu materiałów. Gdy mają być eleganckie i luksusowe, warto pomyśleć o granicie. To kamień, który ze względu na swoje wyjątkowe właściwości sprawdzi się zarówno we wnętrzach, jak również na zewnątrz. Kamienne schody mogą być wspaniałym wyborem do domu, a także do innych obiektów – komercyjnych, biznesowych, użyteczności publicznej. Można zobaczyć je zarówno w zabytkowych budynkach, jak również w tych zbudowanych całkiem niedawno. Wśród dostępnych kamieni użytkowych największym zainteresowaniem cieszy się granit, który posiada wiele zalet. Dlaczego warto zdecydować się na schody z granitu?

Granit – trwały i estetyczny kamień

Granit jest rodzajem skały głębinowej, która posiada ziarnistą strukturę. Wydobywany jest w różnych krajach świata, w tym między innymi w Polsce – w Tatrach i Karkonoszach. Kamień ten występuje w wielu kolorach – szarym, niemalże czarnym, beżowym, zielonkawym, różowym, dlatego można dopasować go do każdej aranżacji. Granit jest używany bardzo często jako kamień budowlany, między innymi do wykonania krawężników, kostki, grysu, ale również można wykonać z niego posadzkę, blat kuchenny kamienny, obudowę kominkową czy trwałe schody, które będą służyły na wiele lat.

Schody granitowe – wewnętrzne i zewnętrzne

Schody wykonane z granitu mogą być wykonane zarówno we wnętrzu, jak również na zewnątrz. Ze względu na wysoką odporność tego kamienia nie niszczeje on pod wpływem czynników pogodowych – deszczu, śniegu, zmiennych temperatur, promieniowania UV. Schody granitowe mogą być zastosowane także w tych miejscach, w których narażone są na intensywną eksploatację. W związku z tym granit uznawany jest za najbardziej uniwersalny kamień, który może posłużyć do realizacji różnych typów zabudowy, na przykład do luksusowych, bogato dekorowanych schodów w klasycznym stylu lub też tych wyróżniających się nowoczesnym wzornictwem.

Zalety schodów granitowych:

  • luksusowy wygląd
  • różne kolory do wyboru
  • trwałość na wiele lat
  • odporne na czynniki pogodowe
  • naturalne właściwości antypoślizgowe
  • możliwość renowacji

Gdzie zamówić schody granitowe?

Wysokiej jakości schody granitowe na indywidualne zamówienie wykonują zakłady kamieniarskie. Klient może wtedy wybrać taki rodzaj kamienia, który będzie pasować do architektury budynku, a zakład wykona zabudowę według uzgodnień i przeprowadzi fachowy montaż. Są efektowne, wytrzymałe, a także odporne na czynniki zewnętrzne – schody z granitu są sprawdzonym wyborem do wielu przestrzeni zarówno w domu, jak również w obiektach komercyjnych, na przykład hotelu, restauracji, sklepie czy w biurze.